Gyógyszerkeresés egyszerűen

    Merckformin XR 1000 mg retard tabletta

    Betegtájékoztató

    Betegtájékoztató: Információk afelhasználó számára

     

    Merckformin XR 1000 mg retard tabletta

    metformin-hidroklorid

    Mielõtt elkezdi szedniezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

    -                Tartsa meg a betegtájékoztatót,mert a benne szereplõ információkra a késõbbiekben is szüksége lehet.

    -                További kérdéseivel forduljon kezelõorvosáhozvagy gyógyszerészéhez.

    -                Ezt a gyógyszert az orvos kizárólagÖnnek írta fel. Ne adja át a készítményt másnak, mert számára ártalmas lehetmég abban az esetben is, ha a betegsége tünetei az Önéhez hasonlóak.

    -                HaÖnnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa errõl kezelõorvosát vagygyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetségesmellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

    A betegtájékoztató tartalma:

    1.       Milyen típusú gyógyszer a Merckformin XR 1000mg retard tabletta (a továbbiakban Merckformin XR) és milyen betegségek eseténalkalmazható?

    2.       Tudnivalók a Merckformin XR szedése elõtt

    3.       Hogyan kell szedni a Merckformin XR-t?

    4.       Lehetséges mellékhatások

    5.       Hogyan kell a Merckformin XR-t tárolni?

    6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

    1.       Milyen típusú gyógyszer a Merckformin XR ésmilyen betegségek esetén alkalmazható?

    A metformin-hidrokloridhatóanyagot tartalmazó Merckformin XR a cukorbetegségkezelésére alkalmazott készítmény, a gyógyszerek biguanidoknak nevezett csoportjáhoztartozik.

     

    A Merckformin XR a2-es típusú diabéteszben (más néven nem-inzulin-dependens cukorbetegségben)szenvedõ betegek kezelésére alkalmas, amikor a diéta és a testmozgás önmagában nemelegendõ a vércukorszint megfelelõ szabályozásához. Különösen túlsúlyos betegekkezelésére alkalmazzák.

    Az inzulin ahasnyálmirigy által termelt hormon, mely lehetõvé teszi, hogy a szervezetszövetei a cukrot (glükózt) felvegyék a vérbõl. A szervezet a glükózt energiatermelésrehasználja fel, vagy elraktározza késõbbi felhasználás céljára.

    Ha Önnek diabétesze(cukorbetegsége) van, akkor a hasnyálmirigye nem termel elegendõ inzulint, vagyszervezete nem képes megfelelõen felhasználni a saját maga által elõállítottinzulint. Ez a vércukorszint emelkedéséhez vezet. A Merckformin XR elõsegíti avércukorszintnek a normálishoz lehetõ legközelebbi értékre való csökkentését.

    Ha Ön a túlsúlyos felnõttekközé tartozik, a Merckformin XR hosszabb távú szedése segíti a diabétesszel összefüggõ szövõdmények kockázatának csökkentését.A Merckformin XR szedése együtt jár a testsúly stabilizálódásával vagy enyhesúlyvesztéssel.

    Atablettákat különleges technológiával készítették, ezért felszívódásukelhúzódó, így a szükséges napi adagot egyszerre be lehet venni.

    A felnõttek aMerckformin XR-t szedhetik önmagában, vagy a diabétesz kezelésére alkalmas egyébgyógyszerekkel (szájon át szedhetõ gyógyszerekkel vagy inzulinnal) együtt.

     

    A Merckformin XR alkalmazható 2-es típusú diabétesz megelõzésére isazoknál a cukorbetegséget megelõzõ állapotban (prediabétesz) lévõ betegeknél,akiknél legalább egy további, az orvos által megállapított kockázati tényezõ isfennáll, és akiknél az életmódbeli változás önmagában nem eredményezettmegfelelõ vércukorszint kontrollt.

     

    Prediabétesz kockázati tényezõk lehetnek: IGT (károsodott glükóztolerancia), IFG (emelkedett éhgyomrivércukorszint) vagy HbA1c (glikozilált hemoglobin) ≥ 6 %, valamintkülönösen az elhízás (BMI  ≥30kg/m2), 60 év alatti életkor, korábban lezajlott terhességicukorbetegség (gesztációs diabétesz).

    A 2-es típusú diabéteszmellitusz további kockázati tényezõi akövetkezõk: fizikai aktivitás hiánya, elsõfokú rokonnál elõfordulócukorbetegség, magas kockázatú etnikum (pl. afro-amerikai, latin, indián,ázsiai amerikai, óceániai), magas vérnyomás (≥ 140/90 Hgmm vagyhipertónia terápia), emelkedett trigliceridek, csökkent HDL koleszterinszint, nõkpolicisztás ovárium szindrómával, egyéb, inzulinrezisztenciával kapcsolatosklinikai állapot (súlyos mértékû elhízás, sötét, megvastagodott bõrelváltozásún. akantózis nigrikánsz), illetve a kórtörténetben szereplõ szív- érrendszeri betegség.

    2.       Tudnivalóka Merckformin XR szedése elõtt

    Ne szedje a MerckforminXR-t, ha:

    ·               allergiás a metforminra vagy a gyógyszer(6. pontban felsorolt) egyéb összetevõjére. Az allergiás reakciók kiütést,viszketést vagy légszomjat okozhatnak.

    ·               májbetegsége van.

    ·               vesemûködése súlyosan csökkent.

    ·               nem beállított diabétesze (cukorbetegsége)van, amely például súlyos hiperglikémiával (magas vércukorszinttel), hányingerrel,hányással, hasmenéssel, gyors súlyvesztéssel, laktátacidózissal (tejsavasacidózissal) (lásd „A laktátacidózis (tejsavas acidózis) kockázata” címû részt)vagy ketoacidózissal jár. A ketoacidózis lényege, hogy a ketontestekneknevezett anyagok felszaporodnak a vérben, ami diabéteszes prekómához (akómát megelõzõ állapothoz) vezethet. Ennek tünetei közé tartozik a hasi fájdalom,a gyors és mély légzés, az aluszékonyság, vagy a szokatlan, gyümölcsös szagúlehelet.

    ·               szervezete túl sok vizet vesztett(dehidráció), például tartós vagy súlyos fokú hasmenés, ismétlõdõen elõforduló hányásmiatt. A dehidráció vesemûködési zavarokhoz vezethet, amely fokozza a tejsavas acidóziskialakulásának kockázatát (lásd a „Figyelmeztetések és óvintézkedések” címû részt).

    ·               súlyos fertõzésben szenved, pl.tüdõ vagy hörgõrendszeri, illetve veséket érintõ fertõzés. A súlyos fertõzésekvesemûködési zavarokhoz vezethetnek, fokozva a tejsavas acidózis kialakulásánakkockázatát (lásd a „Figyelmeztetések és óvintézkedések” címû részt).

    ·               akut szívelégtelenség miattkezelik, a közelmúltban szívrohama volt, súlyos keringési problémája (mint példáulsokk) vagy légzési nehézsége van. Ezek az állapotok a szöveti oxigénellátászavara révén növelhetik a tejsavas acidózis kialakulásának kockázatát (lásd a „Figyelmeztetésekés óvintézkedések” címû részt).

    ·               nagymértékben fogyaszt alkoholt.

    ·               még nem töltötte be a 18.életévét.

    Ha a fent említett tényezõkbármelyike fennáll Önnél, a gyógyszer alkalmazásának megkezdése elõtt értesítsekezelõorvosát.

    Feltétlenül kérje kikezelõorvosa tanácsát, ha

    ·               Önnél kontrasztanyagosröntgenvizsgálatot vagy más képalkotó vizsgálatot terveznek, amelynek soránvérkeringésébe jódtartalmú kontrasztanyagot juttatnak. (Lásd alább az „Egyébgyógyszerek és a Merckformin XR” címû részt).

    ·               Önnek nagyobb mûtétre van szüksége.

    A vizsgálat vagy amûtét elõtt és után bizonyos idõre fel kell függesztenie a MerckforminXR szedését. Kezelõorvosa dönt arról, hogy ezen idõ alatt szükség van-e bármilyenegyéb kezelésre. Fontos, hogy pontosan betartsa a kezelõorvos utasításait.

    Figyelmeztetésekés óvintézkedések

    A Merckformin XRszedése elõtt beszéljen kezelõorvosával.

     

    A laktátacidózis(tejsavas acidózis) kockázata

    A Merckformin XRegy nagyon ritka, de nagyon súlyos mellékhatást, az úgynevezett laktátacidózist(tejsavas acidózist) okozhat, különösen, ha az Ön veséi nem mûködnekmegfelelõen. A laktátacidózis (tejsavas acidózis) kialakulásának esélye szinténfokozódik nem beállított diabétesz (cukorbetegség), súlyos fertõzés, tartós éhezésvagy alkoholfogyasztás, dehidratáció (testfolyadékhiány; további tájékoztatástlásd alább), májproblémák és minden olyan betegség esetén, amelyben a test egyrészének oxigénellátása csökken (mint például súlyos akut szívbetegségben).

    Ha a fentiek közülbármelyik Önre vonatkozik, további utasításért forduljon kezelõorvosához.

    Rövid ideighagyja abba a Merckformin XR szedését, ha olyan betegsége van, amelydehidratációval (jelentõstestfolyadékhiánnyal) járhat, például súlyos hányás, hasmenés, láz vagyhõhatás, vagy ha a szokásosnál kevesebb folyadékot fogyaszt. Továbbiutasításért forduljon kezelõorvosához.

    Hagyja abba aMerckformin XR szedését, és haladéktalanul forduljon orvoshoz vagy keresse fela legközelebbi kórházat, ha a laktátacidózis (tejsavas acidózis) tünetei közülnéhányat tapasztal, mivel az állapotkómához vezethet.

    A laktátacidózis(tejsavas acidózis) tünetei:

    ­hányás,

    ­ hasifájdalom,

    ­izomgörcsök,

    ­súlyos fáradtságérzéssel járó általános rosszullét,

    ­légzési nehézség,

    ­ csökkenttesthõmérséklet és lassú szívverés.

    A laktátacidózis(tejsavas acidózis) sürgõsségi állapot, amely kórházi kezelést igényel.

    Ha Önnek nagyobbmûtétre van szüksége, a beavatkozás idejére és azt követõen egy bizonyos idõrefel kell függesztenie a Merckformin XR szedését. Kezelõorvosa dönt arról, hogymikor kell abbahagynia, és mikor kell újra elkezdenie a Merckformin XRszedését.

    A Merckformin XR önmagábannem okoz hipoglikémiát (túl alacsony vércukorszint). Ha azonban a Merckformin XR-tmás, a cukorbetegség kezelésére alkalmas gyógyszerekkel (például szulfonilureákkal,inzulinnal, meglitinidekkel) együtt alkalmazza, akkor fennáll a hipoglikémiakialakulásának veszélye. A hipoglikémia bármely tünetének - gyengeség,szédülés, fokozott verejtékezés, szapora szívverés, látászavarok vagy koncentrálásinehézségek - jelentkezése esetén cukortartalmú étel vagy ital fogyasztásasegíthet.

    A MerckforminXR-kezelés során kezelõorvosa legalább évente egyszer ellenõrzi az Önvesemûködését. Gyakoribb ellenõrzésekre lehet szükség idõs vagy romlóvesemûködésû betegeknél.

    Tablettamaradványokjelenhetnek meg a székletben. Emiatt ne aggódjon, ez normális jelenség ennél atípusú tablettánál.

    Gyermekek ésserdülõk

    Adatok hiányában aMerckformin XR alkalmazása nem javasolt gyermekeknél és serdülõknél.

     

    Egyéb gyógyszerek és a MerckforminXR

    Ha Önnélkontrasztanyagos röntgenvizsgálatra vagy más képalkotó vizsgálatra van szükség,amelynek során vérkeringésébe jódtartalmú kontrasztanyagot juttatnak, avizsgálatot megelõzõen vagy a vizsgálat idejére fel kell függesztenie a MerckforminXR szedését. Kezelõorvosa dönt arról, hogy mikor kell abbahagynia, és mikorkell újra elkezdenie a Merckformin XR szedését.

    Feltétlenültájékoztassa kezelõorvosát a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szednitervezett egyéb gyógyszereirõl. Gyakoribb vércukorszint- és vesemûködés-ellenõrzésekrelehet szüksége, illetve lehet, hogy kezelõorvosa módosítja a Merckformin XR dózisát.Különösen fontos, hogy megemlítse az alábbiakat:

    ·               vizeletürítést fokozó gyógyszerek(diuretikumok [vízhajtók]),

    ·               fájdalom- és gyulladáscsökkentõgyógyszerek (nem-szteroid gyulladáscsökkentõk és COX-2-gátlók, példáulibuprofén és celekoxib),

    ·               egyes vérnyomáscsökkentõgyógyszerek (ACE-gátlók és angiotenzin-II-receptor-blokkolók),

    ·               béta-2 agonisták, pl. szalbutamolvagy terbutalin (az asztma kezelésében alkalmazott szerek),

    ·               kortikoszteroidok, pl. prednizolon,mometazon, beklametazon (számos különféle állapot, például súlyos bõrgyulladás,allergiás reakció vagy asztma kezelésére szolgáló készítmények),

    ·               egyéb diabétesz kezeléséreszolgáló készítmények,

    ·               szimpatomimetikumok, beleértve azepinefrint és a dopamint, melyek a szívroham és az alacsony vérnyomáskezelésére szolgálnak. Az epinefrint a fogászati érzéstelenítés során isalkalmazhatják.

    ·               olyan gyógyszerek, melyekmegváltoztathatják a metformin mennyiségét a vérben, különösen, ha Önnek csökkenta vesemûködése (például verapamil, rifampicin, cimetidin,dolutegravir, ranolazin, trimethoprim, vandetanib, izavukonazol, crizotinib,olaparib).

    Feltétlenültájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégibenszedett egyéb gyógyszereirõl, beleértve a vény nélkül kapható készítményeketis.

    A Merckformin XR egyidejûalkalmazása alkohollal

    Kerülje a túlzott alkoholfogyasztásta Merckformin XR szedése idején, mivel az alkohol megnövelheti a laktátacidózis(tejsavas acidózis) elõfordulásának kockázatát (lásd a „Figyelmeztetések ésóvintézkedések” címû részt).

    Terhesség és szoptatás

    Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél aterhesség lehetõsége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása elõttbeszéljen kezelõorvosával vagygyógyszerészével.

    Terhesség ideje alatt acukorbetegség kezelése inzulin-terápián alapszik. Közölje kezelõorvosával, ha terhes,úgy gondolja, hogy terhes, vagy terhességet tervez, így a kezelõorvos ennekmegfelelõen módosíthatja a terápiát.

    Eza gyógyszer nem ajánlott, ha Ön szoptat, vagy azt tervezi, hogy szoptatni fogjacsecsemõjét.

    A készítmény hatásai agépjármûvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

    A Merckformin XRönmagában nem okoz hipoglikémiát (túlságosan alacsony vércukorszint). Ezért agépjármûvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket nembefolyásolja.

    Tudnia kellazonban, hogy a Merckformin XR más vércukorszint-csökkentõ gyógyszerekkel (pl.szulfonilureák, inzulin, meglitinidek) együtt alkalmazva hipoglikémiát (avércukorszint túlzott csökkenését) idézhet elõ. A hipoglikémia tünetei: gyengeségérzet,szédülés, szapora szívverés, fokozott verejtékezés, látászavarok vagy a koncentrálóképességcsökkenése. Ha ilyen tüneteket észlel, ne vezessen gépjármûvet, és ne kezeljengépeket.

    3.       Hogyan kell szedni a Merckformin XR-t?

    A gyógyszert mindiga kezelõorvosa által elmondottaknak megfelelõen alkalmazza. Amennyiben nembiztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.

    A Merckformin XR nemhelyettesíti az egészséges életmód elõnyeit. Továbbra is kövesse kezelõorvosaétrendre vonatkozó tanácsait, és mozogjon rendszeresen.

    A készítményajánlott adagja

    Felnõtteknél az ajánlott kezdõ adag naponta 1 db Merckformin XR 500mg retard tabletta.

    Kb. 2 hét szedésután kezelõorvosa a vércukorszint-mérésekhez igazítja az adagolást.

    A maximális napiadag 2000 mg metformin-hidroklorid (2 db Merckformin XR 1000 mg retardtabletta).

    Ha az Önvesemûködése csökkent, elõfordulhat, hogy kezelõorvosa alacsonyabb adagot írfel.

    Amennyibeninzulint is kap, kezelõorvosa elfogja mondani Önnek, hogyan kezdje el szedni a Merckformin XR-t.

    Ellenõrzés

    ·               Kezelõorvosa rendszeres vércukorszint-ellenõrzéstfog végezni, és hozzáigazítja a Merckformin XR adagolását az Önvércukorszintjéhez. Beszéljen rendszeresen kezelõorvosával. Ez különösen fontosidõs betegek esetében.

    ·               A Merckformin XR-kezelés során kezelõorvosalegalább évente egyszer ellenõrzi az Ön vesemûködését. Gyakoribb ellenõrzésekrelehet szükség idõs vagy romló vesemûködésû betegeknél.

     

    Hogyan kellszedni a Merckformin XR-t

    A szükséges napiadagot egyszerre kell bevenni, az esti étkezéssel. Így elkerülhetõ, hogyemésztést érintõ mellékhatások lépjenek fel Önnél.

    Néhány esetben kezelõorvosajavasolhatja a napi kétszeri adagolást. Mindig étkezéssel együtt vegye be atablettát.

    NE törje össze vagyNE rágja szét a tablettát. A tablettát egészben, egy pohár vízzel vegye be.

    Ha bizonyos idõmúltán úgy ítéli meg, hogy a Merckformin XR hatása túlságosan erõs, vagy túlságosangyenge, beszélje meg kezelõorvosával vagy gyógyszerészével.

    Ha az elõírtnáltöbb Merckformin XR-t vett be

    Ha az elõírt mennyiségnéltöbb Merckformin XR-t vett be, tejsavas acidózis alakulhat ki. A tejsavas acidózistünetei nem specifikusak, mint például hányás, hasi fájdalom izomgörcsökkel, súlyosfáradtságérzéssel járó általános rosszullét, valamint légzési nehézség. Továbbitünetek: csökkent testhõmérséklet és lassú szívverés. Ha ezek közül néhánytünetet tapasztal, Önnek azonnal orvoshoz kell fordulnia, mivel a tejsavas acidóziskómához vezethet. Azonnal hagyja abba a Merckformin XR szedését, és vegye fel akapcsolatot kezelõorvosával, vagy azonnal keresse fel a legközelebbi kórházat.

    Ha elfelejtette bevenni a Merckformin XR-t

    Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adagpótlására. Vegye be a következõ adagot aszokásos idõben.

    Ha bármilyentovábbi kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelõorvosátvagy gyógyszerészét.

     

    4.      Lehetségesmellékhatások

    Mint mindengyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nemmindenkinél jelentkeznek.

    A Merckformin XRegy nagyon ritka (10 000 betegbõl legfeljebb 1 beteget érinthet), de nagyonsúlyos mellékhatást, az úgynevezett laktátacidózist (tejsavas acidózist)okozhat (lásd a "Figyelmeztetések és óvintézkedések" címû részt). Haez bekövetkezik, hagyja abba a Merckformin XR szedését, és haladéktalanulforduljon orvoshoz vagy keresse fel a legközelebbi kórházat, mivel a laktátacidóziskómához vezethet.

     

    Hagyja abba aMerckformin XR szedését és azonnal kérjen orvosi segítséget, ha az alábbiakat észleli:

    ·               májfunkcióseltérések és hepatitis (májgyulladás), amely sárgaságot okozhat. Amennyiben aszem és/vagy a bõr sárgulását tapasztalja, azonnal keresse fel kezelõorvosát.

    Az alábbi egyéb mellékhatásokléphetnek fel:

    Nagyon gyakori mellékhatások (10 -bõl több, mint 1 beteget érinthet):

    ·               hasmenés, hányinger,hányás, hasi fájdalom vagy étvágytalanság. Ha ilyen tüneteket tapasztal, nehagyja abba a Merckformin XR szedését, mivel ezek a tünetek normális esetben 2hét alatt megszûnnek. Segít, ha a tablettákat étellel vagy közvetlenül ételután veszi be.

     

     

    Gyakori mellékhatások (10 -bõl legfeljebb1 beteget érinthet):

    ·               megváltozottízérzés

     

    Nagyon ritka mellékhatások (10 000 -bõl legfeljebb 1 betegetérinthet):

    ·               a vér csökkent B12-vitamin szintje

    ·               bõrtünetek, mint a bõrvörösség,viszketés vagy csalánkiütés

    Mellékhatások bejelentése

    HaÖnnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóbanfel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Amellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V.függelékben található elérhetõségekenkeresztül.

    Amellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél többinformáció álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

    5.         Hogyan kell a Merckformin XR-t tárolni?

    A gyógyszer gyermekektõl elzárva tartandó!

    Ez a gyógyszer nemigényel különleges tárolást.

    A dobozon vagy a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idõ (Felhasználható:/Felh.:)után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idõ az adott hónap utolsónapjára vonatkozik.

    Semmilyengyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy aháztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nemhasznált gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elõsegítik a környezet védelmét.

    6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

    Mit tartalmaz a Merckformin XR?

    -                A készítmény hatóanyaga: 1000 mg metformin-hidroklorid(megfelel 780 mg metformin bázisnak) retardtablettánként.

    -                Egyéb összetevõk: magnézium-sztearát, karmellóz-nátrium, hipromellóz.

    Milyen a Merckformin XR külleme ésmit tartalmaz a csomagolás?

     

    A Merckformin XR 1000mg retard tabletta fehér vagy csaknem fehér, hosszúkás, mindkét oldalán domborútabletta, egyik oldalán „1000”, másik oldalán „MERCK” kódjelzéssel ellátva.

    30 db vagy 60 db retardtabletta PVC/PVDC//Al buborékcsomagolásbanés dobozban.

    Nem feltétlenülmindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

     

    A forgalombahozatali engedély jogosultja és a gyártó

     

    A forgalombahozatali engedély jogosultja

    Merck Kft.

    1117 Budapest, Októberhuszonharmadika utca 6-10.

    Magyarország

     

    Gyártók

    Merck Santé S.A.S.

    2 rue du Pressoir Vert, 45400 Semoy

    Franciaország

    Merck KGaA

    Frankfurter Str. 250, 64293 Darmstadt

    Németország

    Famar Lyon

    29 avenue Charles de Gaulle,69230 Saint-Genis Laval

    Franciaország

    OGYI-T-5157/15         (30db)

    OGYI-T-5157/16         (60db)

    A betegtájékoztató legutóbbifelülvizsgálatának dátuma: 2017.január

    Partner Patikák

    Alma Patika
    Benu Patika
    Unipatika Gyógyszertár
    Aranykígyó Patika Tatabánya
    Kígyó Patika Szeged
    Sipo Patika
    Zue online Patika
    Statim Patika
    Gyöngy Patika
    Újpalota Patika
    Béka Patika BP, 13. kerület
    eMpatika Győr - Online
    Green Patika Online
    Gyógyhír Patika BP, 8. kerület
    Kulcs Patikák
    M11 Shop Patika BP, 7. kerület
    Patika 24 Online
    PINGVIN Patika Online
    Prevenció Patika Online