Gyógyszerkeresés egyszerűen
Gordius 400 mg kemény kapszula
Betegtájékoztató
Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára
Gordius 100 mg keménykapszula
Gordius 300 mg keménykapszula
Gordius 400 mg keménykapszula
gabapentin
Mielõttelkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbibetegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplõ információkra akésõbbiekben is szüksége lehet.
- További kérdéseivel forduljon kezelõorvosához vagy gyógyszerészéhez.
- Ezt a gyógyszert az orvos kizárólag Önnek írta fel. Ne adja át akészítményt másnak, mert számára ártalmas lehet még abban az esetben is, ha abetegsége tünetei az Önéhez hasonlóak.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa errõlkezelõorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem soroltbármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Gordius kemény kapszula és milyen betegségekesetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Gordius kemény kapszula alkalmazása elõtt
3. Hogyan kell alkalmazni a Gordius kemény kapszulát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Gordius kemény kapszulát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
1. Milyen típusú gyógyszer a Gordius kemény kapszula ésmilyen betegségek esetén alkalmazható?
A Gordius az epilepszia és a perifériás neuropátiás fájdalom (az idegekkárosodása következtében kialakult hosszan fennálló fájdalom) kezelésére alkalmazottgyógyszerek csoportjába tartozik.
A Gordius hatóanyaga a gabapentin.
A Gordius a következõ betegségek esetén alkalmazható:
Az epilepszia különféle formáinak kezdetben az agy bizonyos területeirekorlátozódó görcsrohamok kezelésére használatos, függetlenül attól, hogy agörcsroham átterjed-e az agy más részeire, vagy sem. Kezelõorvosa az Önepilepsziájának kezelését elõsegítendõ Gordiust rendel, ha a jelenlegigyógyszere nem uralja teljesen az állapotát. Ha másként nem tájékoztatják, aGordiust a jelenlegi kezelése mellett kell szednie. A Gordius önmagában isalkalmazható felnõttek és 12 év feletti gyermekek kezelésére.
Perifériás neuropátiás fájdalom: Hosszan tartó, idegkárosodásokozta fájdalom kezelésére használatos. Számos különbözõ betegség, többekközött a cukorbaj és az övsömör okozhat perifériás (elsõsorban a lábakban és/vagya karokban jelentkezõ) neuropátiás fájdalmat. Jellegét tekintve, a fájdalomlehet perzselõ, égõ, lüktetõ, nyilalló, szúró, hasogató, görcsölõ, sajgó,csiklandó, zsibbadásos, hangyamászásérzés-szerû, stb.
2. Tudnivalók a Gordius kemény kapszula szedése elõtt
Ne szedjea Gordius kemény kapszulát
- haallergiás a gabapentinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyébösszetevõjére.
Figyelmeztetésekés óvintézkedések
A Gordiusszedése elõtt beszéljen kezelõorvosával vagy gyógyszerészével:
- ha Ön mûvesekezelés (hemodialízis, méreganyagok eltávolításaveseelégtelenség miatt) alatt áll; mondja el kezelõorvosának, ha izomfájdalomés/vagy izomgyengeség alakult ki Önnél;
- haveseproblémái vannak, kezelõorvosa eltérõ adagolást írhat elõ;
- ha tartós hasifájdalom, rossz közérzet,hányinger és hányás jelentkezik, azonnal forduljon kezelõorvosához,mert ezek a hasnyálmirigy-gyulladás (pankreatitisz) tünetei lehetnek;
- ha idegrendszeri, légzõszervi rendellenességei vannak, vagy 65 évnélidõsebb, akkor a kezelõorvosa másmilyen adagolási rendet írhat fel Önnek
A forgalombahozatal utáni tapasztalatok során beszámoltak a gabapentinnel kapcsolatosgyógyszer-visszaélési és gyógyszerfüggõségi esetekrõl. Beszéljenkezelõorvosával, ha Önnél korábban már elõfordult gyógyszervisszaélés vagygyógyszerfüggõség.
Epilepszia-ellenesgyógyszerekkel, mint a Gordius-szal kezelt néhány betegnek önkárosító vagyöngyilkossági gondolatai voltak. Ha Önnek bármikor ilyen gondolatai lennének,azonnal keresse fel kezelõorvosát.
Fontosinformáció lehetségesen súlyos hatásokról
Kis számúbetegnél, akik Gordiust szednek, allergiás reakció vagy lehetségesen súlyosbõrreakció alakul ki, ami kezelés nélkül még súlyosabb problémákhoz vezethet.Önnek fel kell ismernie a tüneteket a Gordius szedése alatt.
Olvassael ezeknek a tüneteknek a leírását a betegtájékoztató 4. pontjában Azonnalkeresse fel kezelõorvosát, ha a gyógyszer bevételét követõen a következõtünetek bármelyikét észleli, mivel ezek súlyosak lehetnek.
Izomgyengeségnek,izomérzékenységnek vagy izomfájdalomnak - különösen, ha egyidejûleg rosszulérzi magát vagy láza van kóros izomlebomlás lehet az oka, amely életveszélyeslehet és veseproblémákhoz vezethet. Vizelete elszínezõdését és a vérvizsgálatieredmények megváltozását (a vér kreatin-foszfokináz-szintjének jelentõsemelkedése) is tapasztalhatja. Ha a fenti jelek vagy tünetek közül bármelyikfellép Önnél, azonnal keresse fel kezelõorvosát.
Gyermekek
A Gordius alkalmazásanem ajánlott 6 év alatti gyermekek esetében.
Hat éves korfelett, az orvos utasítása szerint, alkalmazható az epilepszia kezelésére.
Egyéb gyógyszerek és a Gordius kemény kapszula
Feltétlenültájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégibenszedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereirõl. Különös tekintetteltájékoztassa kezelõorvosát (vagy gyógyszerészét) arról, ha Ön jelenleg vagykorábban görcsök, alvászavarok, depresszió, szorongás vagy egyéb neurológiaivagy pszichiátriai probléma kezelésére gyógyszereket szedett.
Opioidot például morfint tartalmazó gyógyszerek
Habármilyen, opioidot ( például morfint) tartalmazó gyógyszert is szed, kérjük,tájékoztassa errõl kezelõorvosát vagy gyógyszerészét, mert az opioidokfokozhatják a Gordius hatását. Továbbá, a Gordius és az opioidok együttesalkalmazása olyan tüneteket okozhat, mint például az álmosság és/vagy a légzéscsökkenése.
Gyomorsavcsökkentõkemésztési zavar kezelésére
A Gordiustalumínium vagy magnézium tartalmú savkötõkkel (gyógyszerek a gyomorsavcsökkentésére) együtt bevéve csökkenhet a Gordius felszívódása a gyomorból. Ezértajánlatos a Gordiust leghamarabb 2 órával a savkötõ után bevenni.
A Gordius
- várhatóan nem lép kölcsönhatásba más epilepszia elleni gyógyszerekkel,vagy szájon át szedhetõ fogamzásgátlókkal.
- befolyásolhatja egyes laboratóriumi vizsgálatok eredményeit. Havizeletvizsgálatot végeznek Önnél, mondja el orvosának vagy szóljon avizsgálatot végzõ kórházban, hogy Ön Gordiust szed.
A Gordius kapszula alkalmazása bizonyosételekkel és italokkal
A Gordius étkezésközben vagy attól függetlenül egyaránt bevehetõ.
Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhesvagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetõsége vagy gyermeketszeretne, a gyógyszer alkalmazása elõtt beszélje meg kezelõorvosával vagygyógyszerészével.
Terhesség
A Gordiuskemény kapszula nem szedhetõ a terhesség ideje alatt, kivéve, ha orvosa máskéntrendelkezik. A fogamzóképes nõknek kötelezõ hatásos fogamzásgátlástalkalmazniuk. Bár nem végeztek kifejezetten a gabapentin terhes nõknél történõalkalmazását tanulmányozó vizsgálatokat, más, görcsrohamok kezelésérehasználatos gyógyszerekkel kapcsolatban a magzatkárosodás fokozott kockázatárólszámoltak be, különösen akkor, ha egynél több görcsgátlót alkalmaztakegyidejûleg. Ezért, hacsak lehetséges és kizárólag a kezelõorvosabeleegyezésével próbáljon meg csupán egyféle görcsgátló szert szedni a terhességideje alatt.
Azonnalforduljon kezelõorvosához, ha teherbe esett vagy ezt gyanítja, illetve, haterhességet tervez a Gordius szedésének ideje alatt. Ne hagyja abba hirtelenennek a gyógyszernek a szedését, mert ez a rohamok visszatéréséhez vezethet,ami súlyos következményekkel járhat mind Önre, mind a születendõ gyermekérenézve.
Szoptatás
Agabapentin, a Gordius hatóanyaga kiválasztódik az anyatejbe. Mivel a szoptatottcsecsemõre kifejtett hatása ismeretlen, a Gordius szedésének ideje alatt nemtanácsos szoptatnia csecsemõjét.
Termékenység
Állatkísérletekbennem észleltek a termékenységre kifejtett hatást.
Akészítmény hatásai a gépjármûvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükségesképességekre
A Gordius szédülést, álmosságot és fáradtságot idézhet elõ. Nem szabad jármûvetvezetnie, bonyolult gépeket kezelnie, vagy balesetveszéllyel járótevékenységekben részt vennie, amíg meg nem bizonyosodik arról, hogy ez a gyógyszerbefolyásolja-e a felsorolt tevékenységek végzésére való alkalmasságát.
A Gordius kemény kapszula laktózttartalmaz (tejcukor)
Amennyibenkezelõorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny,keresse fel orvosát, mielõtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
3. Hogyan kell szedni a Gordius kemény kapszulát?
A gyógyszert mindig a kezelõorvosa, vagygyógyszerésze által elmondottaknak megfelelõen alkalmazza. Amennyiben nembiztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.
Az Ön számára megfelelõ adagot a kezelõorvosahatározza meg.
Epilepsziában a készítményajánlott adagja:
Felnõttekés serdülõk:
Annyikapszulát vegyen be, amennyit kezelõorvosa elõírt. Kezelõorvosa rendszerintfokozatosan állítja be az Ön adagját. A kezdõ adag általában naponta 300 mgés 900 mg között van. Ezt követõen az adag a kezelõorvos utasításánakmegfelelõen emelhetõ a napi maximális 3600 mg-os dózis eléréséig, amelyetkezelõorvosa utasítása szerint 3 külön adagra osztva kell bevennie, azazreggel, délben és este.
6 évesvagy annál idõsebb gyermekek:
A gyermeke számára alkalmazandó adagot akezelõorvosa határozza meg a gyermek testtömege alapján. A kezelés egy alacsonykezdõadaggal indul, amit fokozatosan emelnek, körülbelül 3 nap alatt. Aszokásos adag az epilepszia kezelésére 25-35 mg/testtömeg-kilogramm/nap. Akapszulá(ka)t rendszerint 3 külön adagra osztva kell bevenni, vagyis reggel, délbenés este, minden nap.
A Gordiusz 6 évesnél fiatalabb gyermekekkezelésére nem ajánlott.
Perifériás neuropátiás fájdalomesetén a készítmény ajánlott adagja
Felnõttek
Az orvos által elõírt számú kapszulátszedje. Kezelõorvosa általában fokozatosan növeli a gyógyszeradagot. A kezdõadag általában 300-900 mg naponta. Ezt követõen az adag lépcsõzetesennövelhetõ naponta legfeljebb 3600 mg-ig. Orvosa elõírja Önnek, hogy ezt azadagot három részre elosztva vagyis reggel, délután és este kell bevennie.
A Gordius 6 évesnélfiatalabb gyermekek kezelésére nem ajánlott.
Havesebetegségben szenved vagy mûvese-kezelésben részesül:
Ha veseproblémái vannak vagymûvese-kezelésben részesül, orvosa más adagolási rendet és/vagy adagot írhatelõ.
Ha Ön idõs beteg (idõsebb 65 évesnél),akkor a szokásos módon szedheti a Gordiust, kivéve, ha veseproblémái vannak.Kezelõorvosa eltérõ adagolást írhat fel, amennyiben Önnek veseproblémái vannak.
Ha úgy érzi, hogy a Gordius hatásatúlságosan erõs, vagy éppen túl gyenge, minél hamarabb forduljonkezelõorvosához vagy gyógyszerészéhez.
Az alkalmazás módja
A Gordius szájon át alkalmazandó.
A Gordius kemény kapszulát mindigbõséges mennyiségû vízzel nyelje le.
Folytassa a Gordius szedését mindaddig,amíg a kezelõorvosa azt nem mondja Önnek, hogy hagyja abba.
Ha az elõírtnál több Gordius keménykapszulát vett be
Az ajánlottnál magasabb dózisok alkalmazása a mellékhatások - mint pl.az eszméletvesztés, szédülés, kettõs látás, beszédzavar, álmosság és hasmenés -felerõsödését eredményezhetik.
Azonnal értesítse kezelõorvosát, vagy keresse fel a legközelebbi kórházsürgõsségi osztályát. Vigye magával a megmaradt kapszulákat, a gyógyszeresdobozt és a címkét, hogy a kórházi személyzet könnyen megállapíthassa, milyengyógyszert vett be.
Ha elfelejtette bevenni a Gordiuskemény kapszulát
Ha elfelejtett bevenni egy adagot, vegyebe, amint ez eszébe jut kivéve, ha már csaknem elérkezett a következõ adagbevételének ideje. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására!
Ha idõ elõtt abbahagyja a Gordiuskemény kapszula szedését
Ne hagyja abba a Gordius szedését kivéve, ha ezt a kezelõorvosatanácsolta Önnek. Ha abbahagyják a kezelést, akkor ezt fokozatosan, legalább 1 hétalatt kell végrehajtani. Ha hirtelen, vagy azt megelõzõen hagyja abba a Gordiusszedését, hogy ezt a kezelõorvosa tanácsolná, akkor nagyobb a görcsrohamokkockázata.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszeralkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez agyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinéljelentkeznek.
Azonnal keresse felkezelõorvosát, ha a gyógyszer bevételét követõen a következõ tünetek bármelyikétészleli, mivel ezek súlyosak lehetnek:
· súlyos bõrelváltozások, amik azonnali figyelmet igényelnek, azajkak és az arc duzzanata, bõrkiütés és vörösség és/vagy hajhullás (ezek súlyosallergiás reakció tünetei lehetnek).
· ha tartós hasi fájdalom, hányinger vagy hányás jelentkezne Önnél,azonnal keresse fel kezelõorvosát, mert ezek a heveny hasnyálmirigy-gyulladás(pankreátitisz) tünetei lehetnek
· légzési problémák, melyeknek súlyos eseteiben sürgõsségi ésintenzív ellátás lehet szükséges a légzés helyreállításához.
· A Gordius okozhat súlyos vagy életet veszélyeztetõ allergiásreakciót, amely érintheti a bõrét, vagy a test más részeit is, úgy, mint amájat vagy a vér alakos elemeit. Ez a típusú reakció jelentkezhet bõrkiütésselvagy anélkül. Az allergiás reakció okozhatja azt, hogy Ön kórházi ellátásraszorul vagy azt, hogy abba kell hagynia a Gordius szedését.
Azonnal értesítse a kezelõorvosát,ha Önnél az alábbi tünetek bármelyike jelentkezik:
· bõrkiütés
· csalánkiütés
· láz
· nem múló nyirokcsomó-duzzanat
· ajkak vagy a nyelv duzzanata
· a bõr vagy a szemfehérje sárgasága
· szokatlan véraláfutás vagy vérzés
· súlyos kimerültség vagy gyengeség
· váratlan izomfájdalom
· gyakori fertõzések
Ezek atünetek a súlyos allergiás reakció elsõ jelei lehetnek. Kezelõorvosa az Önvizsgálata alapján, dönteni fog, hogy kell-e folytatnia a Gordius szedését.
Ha Önmûvesekezelés alatt áll, mondja el kezelõorvosának, ha izomfájdalom és/vagy izomgyengeségalakult ki Önnél.
Egyéb mellékhatások lehetnek:
Nagyon gyakori mellékhatások (10 bõltöbb mint 1 beteget érinthet):
vírusfertõzés
álmosság,szédülés, a mozgás összerendezettségének hiánya
fáradtságérzés,láz
Gyakori mellékhatások(10 -bõl legfeljebb 1 beteget érinthet):
tüdõgyulladás,légúti fertõzés, húgyúti fertõzés, fülgyulladás vagy más fertõzés
fehérvérsejtszámcsökkenés
étvágytalanság,fokozott étvágy
másokrairányuló düh, zavarodottság, hangulatváltozások, nyomott kedélyállapot(depresszió), szorongás, idegesség, gondolkodási nehézség
görcsrohamok,rángatózó mozgások, beszédzavar, emlékezetkiesés, remegés, alvászavar,fejfájás, érzékeny bõr, csökkent érzékelés (zsibbadás), a mozgásokösszerendezésének zavara, szokatlan szemmozgások, túlzottan élénk vagy renyhereflexek, reflexkiesés
homályoslátás, kettõs látás
forgójellegû szédülés
magasvérnyomás, kipirulás, értágulat
nehézlégzés,hörgõhurut, torokfájás, köhögés, orrszárazság
hányás,hányinger, fogproblémák, ínygyulladás, hasmenés, gyomorfájdalom, emésztésizavar, székrekedés, száj- vagy garatszárazság, bélgázképzõdés,
arcduzzanat,bõr-bevérzések, bõrkiütés, viszketés, faggyúmirigy-gyulladás (akné)
ízületifájdalom, izomfájdalom, hátfájás, izomrángás
hímvesszõ-merevedésizavar (impotencia)
a lábakés a karok duzzanata, járászavar, gyengeség, fájdalom, általános rosszközérzet, influenzaszerû panaszok
fehérvérsejtszámcsökkenés, testsúlygyarapodás
balesetisérülés, csonttörés, horzsolás
Ezenkívül, a gyermekeken elvégzettklinikai vizsgálatok során gyakran számoltak be erõszakos magatartásról és rángatózómozgásokról.
Nem gyakori mellékhatások(100-ból legfeljebb 1 beteget érinthet):
agitáció (krónikus nyugtalansággal és akaratlan, céltalan mozgásokkal járóállapot)
allergiás reakció, pl. csalánkiütés
lassabb vagy csökkent mozgás
szapora szívverés
duzzanat, vizenyõ, amely kiterjedhet az arcra, törzsre és végtagokra
kóros, májproblémákat jelzõ vérvizsgálati eredmények
mentális károsodás
elesés
avércukorszint emelkedése (a leggyakrabban cukorbetegek esetében figyelhetõ meg)
Ritka mellékhatások(1000 -bõl legfeljebb 1 beteget érinthet):
avércukorszint csökkenése (a leggyakrabban cukorbetegek esetében figyelhetõ meg)
eszméletvesztés
légzési nehézség, felületes légzés (légzésdepresszió)
Forgalombahozatalt követõen jelentett mellékhatások:
csökkentvérlemezkeszám (a véralvadásban közremûködõ vérsejtek)
hallucinációk
kórosmozgások, pl. vonaglás, rángásszerû mozgások, izommerevség
fülcsengés
mellékhatásokcsoportja, amelybe beletartozik a megduzzadt nyirokcsomók (elkülönülõ kisdomború púpok a bõr felszíne alatt), láz, kiütés és májgyulladás együtteselõfordulása
májgyulladás,a bõr és a szemfehérje sárgára színezõdése
azizomrostok lebomlása (rabdomiolízis)
alacsony nátrium szint avérben
hevenyveseelégtelenség, vizeletvisszatartási képtelenség, az emlõszövetfelszaporodása, emlõnagyobbodás
agabapentin hirtelen abbahagyása után jelentkezõ mellékhatások (szorongás,alvászavar, hányinger, fájdalom, verejtékezés), mellkasi fájdalom
aszexuális mûködés zavarai, beleértve az orgazmusra való képtelenséget és akésleltetett ejakulációt
változás a vértesztekeredményében (emelkedett kreatin-foszfokináz szint)
anafilaxia(súlyos, potenciálisan életveszélyes allergiás reakció, melynek tünetei anehézlégzés,az ajkak, a torok és a nyelv duzzanata, illetve a sürgõsségiellátást igénylõ alacsony vérnyomás)
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnélbármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelõorvosát vagygyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetségesmellékhatásra is vonatkozik.
A mellékhatásokat közvetlenül a hatóságrészére is bejelentheti az V.függelékben található elérhetõségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön ishozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre agyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Gordius kemény kapszulát tárolni?
Legfeljebb 25°C-ontárolandó.
A gyógyszer gyermekektõl elzárvatartandó!
A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetettlejárati idõ (Felhasználható) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejáratiidõ az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon aszennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mittegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elõsegítik akörnyezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mittartalmaz a Gordius kemény kapszula?
- A készítmény hatóanyaga: 100 mg, 300 mg, ill. 400 mggabapentin kapszulánként.
- Egyéb összetevõk:
Kapszulatöltet: laktóz-monohidrát,hidegen duzzadó keményítõ, talkum, magnézium-sztearát.
Kapszulahéj: vörös vas-oxid(E172), sárga vas-oxid (E172), titán-dioxid (E171), zselatin.
Milyen a Gordiuskemény kapszula külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Gordius 100 mg kemény kapszula: 3-as méretû,felsõ részén téglavörös, alsó részén fehér színû, kemény zselatin kapszula, amikb. 133 mg fehér vagy csaknem fehér, szemcsés port tartalmaz.
Gordius 300 mg kemény kapszula: 1-es méretû,felsõ részén téglavörös, alsó részén sárga színû kemény zselatin kapszula, amikb. 399 mg fehér vagy csaknem fehér, szemcsés port tartalmaz.
Gordius 400 mg kemény kapszula: 0-ás méretû,felsõ részén téglavörös, alsó részén narancsszínû kemény zselatin kapszula, amikb. 532 mg fehér vagy csaknem fehér, szemcsés port tartalmaz.
50 dbvagy 100 db kapszula színtelen, átlátszó PVC/PVDC/Al buborékcsomagolásban ésdobozban.
Nemfeltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedélyjogosultja és a gyártó
RichterGedeon Nyrt.
H-1103Budapest, Gyömrõi út 19-21.
Magyarország
Ezt agyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi nevekenengedélyezték:
CsehKöztársaság: Gordius 100 mg/300 mg/400mg tvrdá tobolka
Magyarország: Gordius100 mg/300 mg/400mg kemény kapszula
OGYI-T-9069/01-02 Gordius 100 mg kapszula (50x, 100x)
OGYI-T-9069/03-04 Gordius 300 mg kapszula (50x, 100x)
OGYI-T-9069/05-06 Gordius 400 mg kapszula (50x, 100x)
A betegtájékoztató legutóbbifelülvizsgálatának dátuma: 2018. április